Коростишівських активістів нагороджено знаком народної пошани

Коростишівський міський голова Іван Кохан взяв участь у презентації мистецько-патріотичного проєкту волонтерів та військових «Дорогами війни… Від Карачуна до Говерли», яка відбулася 27 липня, до Дня Української Державності.

Презентація, організована військовим волонтером Мариною Квіткою за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, відбулася в Укрінформі.

Серед числа спікерів, мав місце і Коростишівський міський голова Іван Кохан.

Організатори висловили подяку за активну громадянську позицію та допомогу в проведенні заходу також і голові Коростишівської ОТГ Івану Михайловичу Кохану.

Меморіальний комплекс створений на благодійній основі. Він відображає історичні події 2014—2022 років в патріотичних піснях та віршах. Основна ідея комплексу – військово-патріотичне виховання молоді, єднання України.

«Цей проєкт реалізовується з 2014 року в зоні АТО та Операції об’єднаних сил, на Прикарпатті, на Верховинщині. Він присвячений полеглим за Україну.

У 2014 році загиблим при визволенні Слов’янська та Краматорська від російських окупантів було створено Меморіальний комплекс на горі Карачун. Він має свій дублікат в прикарпатському селищі Верховина, де вшанована пам’ять місцевих жителів, які загинули під час російсько-української війни. На найвищій точці України – горі Говерла – встановлено звернення майбутнім поколінням українців від учасників бойових дій на сході України. На КПП Каланчак на Херсонщині в 2021 році було встановлено пам’ятний знак «Крим – це Україна».

А сьогодні ми передали командуванню Сил територіальної оборони України пам’ятний знак Сил ТрО, який виготовили на благодійній основі волонтери-підприємці міста Коростишева Житомирської області Олександр Терещенко, Пилип Ченчик та заслужений скульптор України Віталій Рожик», – сказала  автор ескізу Марина Квітка, як повідомляє Укрінформ.

Як зазначив голова Коростишівської територіальної громади Іван Кохан, Коростишів є центром кам’яної обробки в Україні, тому не дивно, що місцеві благодійники допомагають увічнити у камені пам’ять наших захисників. Він подякував підприємцям та волонтерам за участь у святій справі і додав, що таку країну не можливо здолати.

Серед волонтерів, військових та активних учасників проєкту «Дорогами війни… Від Карачуна до Говерли»  нагороджені знаком народної пошани – медаллю “Незламним героям російсько-української війни”:

  • Віталій Рожик – заслужений скульптор України, м. Коростишів;
  •  Наталія Рожик – ФОП,  м. Коростишів;
  • Іван Кохан – голова Коростишівської об’єднаної територіальної громади;
  • Олександр Терещенко – ФОП,  м. Коростишів;
  •  Ігор Савич – ФОП,  с. Стрижівка, Коростишівська ТГ;
  • Пилип Ченчик – ФОП, м. Коростишів;
  • вокально-інструментальний ансамбль «Капелюх»  – м. Коростишів;

(Зі слів міського голови Івана Кохана  нагороди будуть передані нагородженим найближчим часом)

Під час заходу також  заспівали патріотичних пісень представники художньої самодіяльності м. Коростишева Житомирської області^Олена Хмельова й Валентина Бондарчук та вокально-інструментальний ансамбль «Капелюх».

Про все це у відео Укрінформ