На часі Коростишівські НОВИНИ. 29.07.2022р

 

У сьогоднішніх новинах:

 1. Мітинг, присвячений Дню Державності України;
 2. Коростишівців нагороджено знаками народної пошани;
 1. Урочисте відкриття спортивно-мистецького свята;
 2. Відкрита першість міста Коростишева з настільного тенісу;
 3. У студії Олександр Табак про День Української державності
 4. Засідання виконавчого комітету Коростишівської міської ради;
 5. Гуманітарна допомога від Фонду Міжнародної Солідарності (Польща);
 6. Проведено конкурс з визначення аптечних установ та стоматологічних закладів. Хто ж переможці?
 7. У Студії Володимир Віскушенко про хвилю коронавірусу та вакцинацію;
 8. Матч  2-го туру Першості Житомирської області з футболу у Коростишеві;
 9. Долучайся до благодійного інтернет-аукціону «З вірою в перемогу!»;
 10. Для ЗСУ. Для тата. Для перемоги: Як діти долучаються до благодійної справи;
 11. Колектив освітян вітає з ювілеєм Ігоря Джамана.

____________________________________________________________________________

1.Вперше в історії, 28 липня 2022 року, Україна відзначала День Української Державності!

День Української Державності буде утверджувати зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.

З цією метою у Коростишеві відбувся мітинг, присвячений Дню Державності України, вшановуючи пам’ять та засвідчуючи повагу перед видатними представниками національної еліти, борцями за державність та незалежність України.

Після мітингу, за участю міського голови Івана Кохана, відбулося покладання квітів до пам’ятного знака Тарасу Григоровичу Шевченку.

Репортаж з місця події дивіться на сайті або ютуб-каналі Коростишівське радіо.

 

 

2.Коростишівських волонтерів нагороджено знаком народної пошани медаллю “Незламним героям російсько-української війни”.

Коростишівський міський голова Іван Кохан взяв участь у презентації мистецько-патріотичного проєкту волонтерів та військових «Дорогами війни… Від Карачуна до Говерли», яка відбулася 27 липня, до Дня Української Державності.

Презентація, організована військовим волонтером Мариною Квіткою, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України,й відбулася в Укрінформі.

Організатори висловили усім подяку за активну громадянську позицію та допомогу в проведенні заходу в тому числі і Коростишівському міському голові Івану Кохану.

Меморіальний комплекс створений на благодійній основі. Він відображає історичні події 2014—2022 років в патріотичних піснях та віршах. Основна ідея комплексу – військово-патріотичне виховання молоді, єднання України.

На презентації було передано командуванню Сил територіальної оборони України пам’ятний знак Сил ТрО, який виготовили на благодійній основі волонтери-підприємці міста Коростишева Житомирської області Олександр Терещенко, Пилип Ченчик та заслужений скульптор України Віталій Рожик.

Як зазначив голова Коростишівської територіальної громади Іван Кохан, Коростишів є центром кам’яної обробки в Україні, тому не дивно, що місцеві благодійники допомагають увічнити у камені пам’ять наших захисників. Він подякував підприємцям та волонтерам за участь у святій справі і додав, що таку країну не можливо здолати.

Серед нагороджених волонтерів, військових та активних учасників проєкту «Дорогами війни… Від Карачуна до Говерли» знаком народної пошани – медаллю “Незламним героям російсько-української війни” нагороджені:

 • Віталій Рожик– заслужений скульптор України, м. Коростишів;
 • Наталія Рожик – ФОП,  м. Коростишів;
 • Іван Кохан– голова Коростишівської об’єднаної територіальної громади;
 • Олександр Терещенко– ФОП,  м. Коростишів;
 • Ігор Савич – ФОП,  с. Стрижівка, Коростишівська ТГ;
 • Пилип Ченчик– ФОП, м. Коростишів;
 • вокально-інструментальний ансамбль «Капелюх» – м. Коростишів;

(Зі слів міського голови Івана Кохана  нагороди будуть передані власникам найближчим часом).

Також під час заходу  заспівали патріотичних пісень представники художньої самодіяльності м. Коростишева Житомирської області Олена Хмельова й Валентина Бондарчук та вокально-інструментальний ансамбль «Капелюх».

Більше про це ви можете дізнатися у відео від Укрінформ на сайті Коростишівське радіо.

 

 

 1. До Дня Української Державності, 28 липня, у Коростишеві відбулося урочисте відкриття спортивно-мистецького свята за Всеукраїнським проєктом “Будь активним заради миру!”, за участю літнього спортивно-оздоровчого табору “Олімп”.

На урочисте відкриття з вітальними словами завітали: начальник Житомирського обласного відділення Комітету фізичного виховання і спорту МОН України – заслужений тренер України, почесний громадянин міста Володимир ЗОРНІК,  начальник відділу Комітету фізичного виховання і спорту МОН України Олена ШУРШАВА, Коростишівський міський голова Іван КОХАН, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради Іван ПАРХАЛЕВИЧ.

Вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Після урочистої частини, свято було продовжено  проведенням змагань з легкої атлетики, з нагородами та солодощами.

 

4. У Коростишеві проведено відкриту першість міста з настільного тенісу до Дня Української Державності

Уся робота Коростишівського ДЮКФП направлена на виховання національної свідомості та патріотизму вихованців через призму спортивно-масових заходів.

Так, 27 липня 2022 року на спортивній базі  Ліцею №5  ім. Т.Г.Шевченка Коростишівської міської ради проведено відкриту першість міста з настільного тенісу серед школярів до Дня Української Державності.

В змаганнях взяли участь учасники літнього спортивно-оздоровчого табору “Олімп”, девізом якого є ” Рух – це здорово”.

Переможці та призери були нагороджені дипломами та солодощами.

 

5.До студії “Коростишівське радіо» завітав талановитий  та перспективний студент-магістр Києво-Могилянської академії, кафедри  міжнародних відносин Олександр Табак  й розповів про значення Дня Української Державності, яке вперше відзначається 28 липня 2022 року та чому питання національної ідентичності важливе саме зараз.

Більше у інтерв’ю з Олександром на каналах Коростишівського радіо.

 

6.26 липня відбулося засідання виконавчого комітету Коростишівської міської ради, де було розглянуто 27 питань.

Було вирішено надати фінансову підтримку МКП «Водоконал» на суму близько 532тис.грн, а також для ремонту і облаштування укриттів закладів освіти  на суму понад  206тис.грн.

Також, з метою ефективного використання майна комунальної власності Коростишівської міської ради, було вирішено оголосити аукціон на право оренди об’єктів комунальної власності – частини нежитлового приміщення, що знаходиться за адресою: м.Коростишів, вул. Соборна Площа, 18, ІІ поверх. Після чого передати його в оренду.

Крім того, надано дозвіл на видалення аварійних, сухостійних і фаутних зелених насаджень без сплати відновної вартості за адресами:

 • вул.Київська, 55, 57, 129;
 • вул. Героїв Небесної Сотні, 58;
 • вул. Перемоги, 42;
 • вул. Пилипа Орлика, 11;
 • вул. Миру, 2.

Заслухали звіт про виконання бюджету Коростишівської міської територіальної громади за 1 півріччя 2022 року. Плановий показник виконаний на 90,7%.

До слова, тільки 22 громади із 66 громад Житомирської області виконали бюджет за 1 півріччя цьогоріч.

Також обговорювали санітарні умови продажу на ринку та питання належної торгівлі, безпечної для споживача.

Міський голова Іван Кохан зазначив, що на підтримку мешканців громади, які ведуть домашнє господарство, виконавчим комітетом буде розглядатися питання про надання дозволу на безкоштовну реалізацію власної продукціії на території ринку.

Також було прийлято рішення надати дозвіл ТОВ «Сільпо-Фуд» на розміщення рекламного засобу за адресою вул. Київська, 56 (на перехресті вул.Київська та вул.Героїв Небесної Сотні), м.Коростишів.

Позитивно розглянули усі питання щодо виділення матеріальної допомоги для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Питання про надання погодження на встановлення тимчасових павільйонів було вирішено відкласти на довивчення, в зв’язку з мізерними надходженнями до бюджету.

Були також  розглянуті питання відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та благоустрою, служби у справах дітей та управління соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради.

 

7.Гуманітарна допомога від Фонду Міжнародної Солідарності.

Фонд Mіжнародної Солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Банк Господарства Крайового) та Європейською комісією закуповує і доставляє гуманітарну допомогу для територіальних громад, які є жертвами російської агресії проти України та/або допомагають внутрішньо переміщеним особам.

В рамках проекту Коростишівська міська рада отримала гуманітарну допомогу, яку розподілено на заклади освіти, охорони здоров’я, штаб гуманітарної допомоги, для допомоги Збройним Силам України.

Коростишівська міська рада висловлює вдячність Фонду Міжнародної Солідарності (Республіка Польща) за отриману гуманітарну допомогу, а також коростишівцю Маринюку Олегу Леонідовичу, який безоплатно надав допомогу у транспортуванні цінного для громади вантажу.

 

8.19 липня 2022 року проведено конкурс з визначення аптечних установ та стоматологічних закладів, які здійснюватимуть пільгове медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, жителів Коростишівської міської ради.

За результатами проведення конкурсу конкурсною комісією визначено переможців, а саме:

– за напрямком щодо здійснення пільгового відпуску медикаментів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – ФОП Шиманську Ірину Вікторівну;

– за напрямком щодо надання послуг зубопротезування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – КНП «Коростишівська центральна районна лікарня ім.Д.І.Потєхіна» Коростишівської міської ради, яка у своєму складі має госпрозрахунковий підрозділ – стоматологічну поліклініку.

За інформацією управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Коростишівської міської ради

 

9.Коли очікується наступна хвиля коронавірусу в Україні?

Чи буде 2022 рік останнім у цій пандемії не факт. Але чи стане останнім 2023 рік? Ось на це питання ми зможемо отримати відповідь протягом 2022 року і залежати вона буде, передусім, від зусиль маловакцинованої частини світу, зокрема, й України.

«Вже на осінь в Україні очікується нова хвиля коронавірусу. І саме зараз ідеальний варіант, щоб провакцинуватися», – зазначив сімейний лікар КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Коростишівської міської ради Володимир Віскушенко,  проаналізувавши динаміку нових випадків, як в Україні, так і в інших країнах світу.

Більше у інтерв’ю з Володимиром Віскушенком, дізнавайтеся на сайті та ютуб-каналі  Коростишівське радіо.

 

 

10.Стартував обласний футбольний сезон і Коростишівська ФК “Stone Town”, вперше за 10 років, взяла участь у змаганнях.

Вперше за багато років, у суботу, 23 липня, відбувся матч  2-го туру Першості Житомирської області з футболу у нашому рідному місті Коростишеві.

Нажаль, наша команда поступилася команді гостей.

” Stone Town ” (Коростишів) – “Технофон” ( Любар) 0:2

” Це лише початок нашого шляху! Віримо в команду!

Ми також вдячні ЗСУ, які у такий складний час дарують нам можливість проводити такі заходи!“- такими словами мотивує свою команду і вболівальників керівник ГО ”Коростишівська Об’єднана Асоціація Футболу” Олег Вдовін.

 

11.Долучайся до благодійного інтернет-аукціону «З вірою в перемогу!» 

Для допомоги та підтримки бійців української армії, соціально-гуманітарна сфера Коростишівської міської ради: КУ “Центр надання соціальних послуг” Коростишівської міської ради, управління соціального захисту населення та охорони здоров’я, служба у справах дітей Коростишівської міської ради, відділ освіти, молоді та спорту, відділ культури та туризму, організовує проведення благодійного інтернет-аукціону «З вірою в перемогу!», приуроченоі до Дня Незалежності України

Серед вас є дуже багато майстринь та майстрів, які мають золоті руки й чуйну душу. Якщо ви об’єднані з нами бажанням допомогти, приносьте свої вироби з 27 липня 2022року ( це можуть бути вироби з дерева, бісеру, картини, послуги манікюру та стрижки, фотосесія… ) за адресою: м. Коростишів, вул. Соборна площа,18, каб. 51.

Благодійний аукціон цих лотів буде проводитися з 08 по 23 серпня 2022 року.

А 24 серпня 2022 року  усі зібрані кошти будуть передані на допомогу ЗСУ.

Додаткова інформація за телефоном: 097 62 94 203.

 

12.Замість того, щоб насолоджуватися літніми канікулами, коростишівські діти всіма можливостями наближають нашу, допомагаючи нашим захисникам.

Діти з вул Київської 119 зібралися разом і вирішили власноруч  виробляти прикраси для продажу, щоб зібрати кошти на підтримку ЗСУ для якнайшвидшої Перемоги над ворогом!

 

А дівчатка: Катерина Олексенко, Соломія Демченко та Діана Мазуренко також власноруч робили різні вироби та продавали їх.

Усі виручені кошти (більше1500грн!) уже передали для ЗСУ! Й далі продовжують благодійну справу.

А хлопчик Тарасик з провулку Святотроїцької збирає кошти для свого тата, продаючи кекси,компоти та різні вироби бабусі.

Нехай кожна дитина дочекається свого тата з цієї клятої війни! За такими козаками наше майбутнє!

Шановні батьки! Дякуємо вам за виховання щирих серцем дітей.

У нашій громаді зростають справжні патріоти України!

Коли до такої благодійної справи долучаються й діти,  це – найкращий приклад об’єднаності та незламності українського народу.

 

13.А зараз сторінка сонячних вітань!

Колектив відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» від щирого серця вітають Джамана Ігоря Васильовича, начальника відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради з життєвим ювілеєм, який відбудеться 01 серпня.

«Ви вже багато років є прикладом для нас, Ви — наш наставник  і провідник у багатошаровому світі освіти, Ви – капітан, що стоїть біля штурвалу нашого колективу-корабля. Завдяки Вашим управлінським якостям Коростишівська освіта займає провідні позиції.

Насправді дуже важко бути одночасно суворим і справедливим, розумним і розуміючим, Це важко, але Вам, як нікому іншому, вдається бути саме такою людиною!  Це справжній талант – бути таким професіоналом своєї справи.

Вітаємо і від щирого серця бажаємо море тепла і світла, успіху у всіх починаннях, мільйони нових ідей і проєктів, у реалізації яких ми Вам із задоволенням допоможемо, вірних друзів! Нехай Ваш ентузіазм не згасає, а удача ніколи не залишає у відповідальних і важливих справах. Бажаємо Вам сили духу і припливу бадьорості кожен день,  щоб Ваше особисте життя тільки надихало до нових звершень, а робота стимулювала до добробуту і комфорту у Вашому домі. ВІТАЄМО !!!!»