Шукаємо кандидатів у батьки-вихователі для створення дитячих будинків сімейного типу

Кожна дитина потребує турботи дорослих, котрі забезпечуватимуть їй сприятливі та безпечні умови для розвитку. Якнайкраще такі умови можна створити в її сім’ї. Однак  часто трапляється так, що батьки не піклуються належним чином про своїх дітей, з різних причин – через бідність, проблеми зі здоров’ям, відсутність позитивного досвіду сімейного виховання та ін.

Саме у безпечній і стабільній родині гарантуються індивідуальна увага і турбота, захист від насильства, виховання і розвиток у люблячій атмосфері. Цього неможливо досягти в умовах інституційного догляду, де особистість дитини є не цінністю, а лише частиною групи, колективу.

Тому у 2017 році Урядом затверджено Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку.

У Коростишівському районі існує потреба у створенні дитячих будинків сімейного типу, у зв’язку із наявністю великої чисельності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, серед яких є численні родинні групи, які потребують влаштування в сімейні форми виховання.

Тому ми сьогодні активно працюємо над пошуком кандидатів у прийомні батьки та батьки вихователі, приміщень під ДБСТ.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” та Порядку оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя розмір державної соціальної допомоги на дитину з 01 січня 2020 року становить 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу, просимо звертатись за адресою: м. Коростишів, вул. Соборна площа, буд. 18, каб. 58 . контактний телефон: (04130) 5-23-22.

Коростишівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коростишівської РДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *