За партійною системою обиратимуть місцеві ради в 24 громадах Житомирщини

Асоціація міст України звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч.
2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) з поправками, які передбачають запровадження пропорційної виборчої системи депутатів місцевих рад в громадах, де кількість виборців складає 10 тисяч і більше. За таких умов, навіть у невеликих громадах право висувати кандидатів у місцеві ради матимуть виключно політичні партії чи їх осередки. У пакеті з «партизацією» схвалено й поправку, яка законодавчо закріплює «імперативний» представницький мандат.
Асоціація міст України вважає такі пропозиції неприпустимими, адже партійне будівництво на рівні невеликих громад практично відсутнє, а більшість голів та депутатів місцевих рад є поза політикою, – наголошують в АМУ.
Як зауважує виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, за партійною виборчою системою обиратимуть місцеві ради в 24 ОТГ Житомирщини, з них 1 сільська, 12 міських та 11 селищних громад.
Пряма мова Т.Кухарської: https://youtu.be/WWYW3w6U1nQ
Звернення: zvernennya_amu_0 (1)
Офіс АМУ у Житомирській області
Будьте з нами: http://www.radiokor.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *