Карантин “вихідного дня” в Україні

Через зростання випадків коронавірусу міністр охорони здоров’я Максим Степанов допускає введення в Україні карантину “вихідного дня”. За його словами, це може статися з 9 листопада, у зв’язку зі зростанням кількості хворих на COVID-19. Для боротьби з епідемією МОЗ розглядає варіанти, з якими можуть зіткнутися українці, а саме: карантин “вихідного дня”, комендантська година і локдаун.

 “Ми говоримо про те, що ми розглядаємо посилення карантинних обмежень. Я не виключаю, що ми запропонуємо “карантин вихідного дня”. Це коли, більш суворі обмеження будуть діяти у вихідні дні. Для чого ми це робимо? Щоб розривати ланцюг передачі хвороби”, – зазначив Максим Степанов.

Що таке карантин “вихідного дня”?

Карантин “вихідного дня” передбачає обмеження роботи закладів з вечора п’ятниці до ранку понеділка, тобто зачинення більшості магазинів у вихідні дні. Передбачається закриття фудкортів (зон харчування та мафів з їжею), заборону розважальних заходів, концертів та кіносеансів. Також повноцінно не зможуть працювати заклади харчування – замовлення будуть можливі тільки на виніс.

Чи буде комендантська година в Україні?

Для боротьби з епідемією комендантську годину вже ввели у країнах Європи. При такому обмеженні жителям країни заборонено виходити з дому ввечері, а підприємства змушені будуть скоротити час роботи.
Введення таких жорстких обмежень, як комендантська година, в Україні поки не передбачається.

Що таке локдаун та чи чекати цього в Україні?

Локдаун – це жорстка форма карантину, при якій скасовується транспортне сполучення, обмежується пересування країною та закриття підприємств, крім тих, що забезпечують життєдіяльність людей.

Україна вже знайома з таким режимом: з середини березня до травня. Кабінет Міністрів обмірковує можливість введення локдауну тільки в окремих областях України – тих, де є найбільш завантажено лікарняних ліжок. Адже, повного локдауну українська економіка не витримає, хоч питання повторного введення локдауну в країні підіймалося вже неодноразово.

Шановні громадяни! Бережіть себе та рідних, тому що дотримання правил протиепідемічної безпеки рятує наше життя!

Будьте з нами: radiokor.com.ua
Facebook: Радіо Коростишівщини/Korostyshiv NEWS
Instagram: radio.kor
YouTube: Коростишівське радіо
+38068-340-21-96 (telegram)
radio_kor@ukr.net
м. Коростишів, вул. Соборна Площа, 21

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *