Пам’ятник Леоніду Каденюку зроблено у Коростишеві

Сьогодні, 16 листопада, пам’ятник першому космонавту України Леоніду Каденюку відправлено з Коростишева, для встановлення на Байковому кладовищі у столиці України. Про це повідомили місцеві підприємці Олександр Білоцький та Геннадій Зіневич.

Подивитися на завершальні штрихи кропіткої роботи місцевих каменярів та привітати відомого столичного художника Володимира Шелудька, що працював над скульптурою декілька місяців, приїхав і Коростишівський міський голова Іван Кохан.

За словами підприємців, замовником цього проєкту стало Міністерство культури України. Автор пам’ятника (4,20м висотою) є Анатолій Гайдамака, який попросив реалізувати свій задум народного художника України Володимира Шелудька.  Володимир приїхав до Коростишева й проживав тут декілька місяців, аби втілити задумане автора. «Мистецтво – це спосіб життя, – каже відомий скульптор, – усе моє свідоме життя було пов’язане з мистецтвом».

«Звернулися до Коростишева саме тому, що тут хороша база з обробки каменю. Коростишів – столиця каменярів. Саме з місцевим природнім каменем «покостовка» найкраще працювати», – зазначає столичний скульптор.

«Найважливішим етапом у виконанні проєкту є виготовлення макету скульптури. Він робиться з пластиліну. Це дуже витончена робота, адже саме тут треба врахувати усі точні деталі майбутньої скульптури», – ділиться Олександр Білоцький.

Геннадій Зіневич поділився, що монтувальні роботи з встановлення пам’ятника Леоніду Каденюку проводитимуться на Байковому кладовищі у Києві уже з завтрашнього дня.

Будьте з нами: radiokor.com.ua
Facebook: Радіо Коростишівщини/Korostyshiv NEWS
Instagram: radio.kor
YouTube: Коростишівське радіо
+38068-340-21-96 (telegram)
radio_kor@ukr.net
м. Коростишів, вул. Соборна Площа, 21

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *