Мери та Уряд підписали Меморандум: тарифи на тепло не збільшаться

 9 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Про це повідомляє офіс реформ у Житомирському РВ АМУ.

Від АМУ Меморандум підписали: Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко, Одеський міський голова Геннадій Труханов, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, Бучанський міський голова Анатолій Федорук. По онлайн-відеозв’язку приєдналися: Дніпровський міський голова Борис Філатов, Львівський міський голова Андрій Садовий, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

З боку Уряду – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Перший заступник Міністра енергетики України Юрій Вітренко, Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, а також Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв по відеозв’язку. Меморандум був підписаний у присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана.

Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.

Завдяки наполегливим діям АМУ Уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками в результаті державного регулювання, потребують вирішення на центральному рівні. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

«Вперше за багато років до проблем теплоенергетики було прикуто таку увагу. І вперше, на такому високому рівні, відбулася спільна ефективна і злагоджена взаємодія між урядом і мерами міст. Це дало свій результат – ми підписали меморандум, який об’єднує зусилля всіх гілок влади навколо виведення з кризи галузі теплопостачання. Звісно, це лише перший крок, але він є надзвичайно важливим. Ми маємо складну ситуацію цього опалювального сезону, а вже в травні на теплопостачальні підприємства очікує перехід на роботу в умовах ринку природного газу. Для напівзбанкрутілих підприємств та зношеної інфраструктури це дуже серйозний виклик.  Тому, сьогодні, я звернувся до прем’єр міністра України з проханням  скликати Антикризовий енергетичний штаб. На штабі розробити та затвердити комплексний план дій із фінансового оздоровлення підприємств ТКЕ та забезпечення їх спроможності стати повноцінними учасниками ринку газу. Ці питання мають бути пріоритетом 2021-го року як для місцевого самоуправління, так і для уряду», – зазначив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *