Коростишів потрапив на ПОН: що це означає та чому потрібно обрати нового постачальника газу?

З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення. Споживачі можуть вільно обирати для себе постачальника блакитного палива. Газопостачальні компанії пропонують клієнтам найбільш вигідні пропозиції обслуговування та сервіс. Проте, не всі компанії змогли витримати високу конкуренцію та жорсткі умови роботи на відкритому ринку.

Деякі постачальники не можуть впоратися зі своїми обов’язками, тому втрачають ліцензію. Аби клієнти таких підприємств не залишилися без газу, їх автоматично починає обслуговувати «Постачальник останньої надії» (ПОН). Але ПОН – це тимчасовий постачальник, отримувати від нього газ можна не більше 60 днів. За цей час споживачеві необхідно укласти договір з постійним постачальником газу.

Жителі Коростишева випали на ПОН

Побутові споживачі газу Коростишева та району опинилися саме в такій ситуації, коли постачальник не впорався зі своїми зобов’язаннями, внаслідок чого усіх тимчасово підключили до ПОН. Тепер усім колишнім клієнтам ТОВ «Поліссягаз» потрібно знайти нового постачальника та укласти з ним договір.

Як обрати нового надійного постачальника газу?

На сьогодні усі постачальники пропонують майже однакову ціну, яка не перевищує 6,99 грн за кубометр.  Ціна на газ перестала бути вирішальним чинником, а анульовані ліцензії все більше спонукають обирати за надійністю постачальника. Тому при виборі газопостачальника радимо звернути увагу на такі критерії:

  • Надійність – тривалість роботи постачальника на ринку газу і наявність у нього ліцензії. Цю інформацію можна знайти на сайтах постачальників і НКРЕКП.
  • Сервіси – умови обслуговування, в тому числі, наявність онлайн-інструментів і регіональних відділень (якщо складне питання можна вирішити на місці з конкретним співробітником, це буде безсумнівним плюсом).
  • Покриття – якщо постачальник представлений у багатьох регіонах і поставляє газ великій кількості клієнтів, то він зможе виконувати високі вимоги ринку. Такі постачальники закуповують блакитне паливо у великих обсягах, тому ви не ризикуєте залишитися без ресурсу.

Більшість великих постачальників газу в Україні працюють під загальним брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ». Одна з таких компаній – ТОВ «Житомиргаз Збут», яка більше п’яти років безперебійно забезпечує ресурсом 360 тис. домогосподарств Житомирської області. Товариство активно розвиває в регіоні мережу центрів з обслуговування клієнтів та має наразі 6 районних відділень та 12 центрів обслуговування клієнтів. Найближчим часом і у місті Коростишів буде відкрита точка доступу для клієнтів компанії.

Для віддаленої роботи з газовими рахунками ТОВ «Житомиргаз Збут» пропонує такі онлайн-сервіси:

  • Особистий кабінет на порталі 104.ua;
  • мобільні додатки для iOS і Android;
  • чат-боти 7104.ua в Viber і Telegram.

Як укласти договір з новим постачальником?

Для укладення договору споживачеві необхідні: паспорт, ІПН, EIC-код і документ на право власності. У постачальників різні процедури підключення. Одна з найпростіших – у ТОВ «Житомиргаз Збут»:

  1. Залиште заявку на сайті gaszbut.com.ua, заповнивши форму зворотнього зв’язку.
  2. З вами зв’яжеться менеджер, який розповість про умови роботи і складе Заяву-приєднання.
  3. Вам направлять вже заповнену Заяву-приєднання, яку необхідно підписати і відправити за зворотною адресою.

Після підключення вам прийде повідомлення про зміну постачальника. Зазвичай це займає близько тижня.

З актуальним договором та умовами роботи ви можете ознайомитися на сайтах постачальників – компанії з ліцензією завжди розміщують їх у відкритому доступі.

З питань укладення договору на поставку газу з ТОВ «Житомиргаз Збут» – телефонуйте: (0412) 47-18-18, (067) 208-29-00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *