ПДР для власників мототранспорту теж писані

Правила дорожнього руху розповсюджуються на усіх його учасників, серед яких і скутеристи. Вказаний транспортний засіб – це не розвага, він є ризикованим та серед молоді дуже популярні мотоцикли, моторолери (скутери), мопеди, квадроцикли. Загальна назва таких транспортних засобів — мототранспорт. На сьогоднішній день його різновиди дуже популярні в європейських країнах і Україні також. Зараз ці транспортні засоби дуже потужні, можуть розвивати велику швидкість, але вони не стійкі й керувати ними досить складно. Кожен повинен цінувати своє життя, здоров’я, піклуватися про фізичну безпеку свою, близьких і знайомих. Треба бути обережними, завбачливими, приймати виважені рішення. Адже, будь-яке порушення водієм ПДР може стати для нього та інших учасників руху фатальним.

Небезпека дорожньо-транспортних пригод за участю мототранспорту полягає в тому, що мотоцикл, на відміну від автомобіля, в силу конструктивних особливостей, має низьку пасивну безпеку. Тому навіть незначне зіткнення призводить до того, що водії і пасажири мотоциклів отримують серйозні травми. Додаткові небезпечні фактори — водіння в нетверезому стані, брак досвіду, нехтування спеціальною захисною екіпіровкою.

Сідаючи за кермо мопеда чи мотоцикла, шоломом потрібно забезпечити як водія, так і пасажирів, адже у результаті аварій з мототранспортом найчастіше страждає саме голова. Шолом зводить до мінімуму травматизм мотоциклістів, а нерідко, саме він рятує життя і про це слід повсякчас пам’ятати. Крім того, нагадуємо, що Правила дорожнього руху вимагають від мотоциклістів носіння шолома. За нехтування цією вимогою передбачений штраф (ст.121 КУпАП).

Пам’ятайте, що мотоцикл важче побачити в потоці транспорту і безпомилково визначити швидкість його руху. Не рекомендовано рухатися з вантажівкою, або автобусом в одному ряду і маневрувати в щільному автомобільному потоці. Завжди пам’ятайте про безпечну дистанцію до транспортного засобу, що їде попереду, і дотримуйтесь її.

Шановні батьки, купуючи своїй дитині мопед, подбайте про його безпеку – поясніть дитині необхідність дотримання елементарних правил поведінки на дорозі.

Мінімальний вік для управління скутером

Управляти велосипедом, грузовим возом (саньми), бути погоничем в’ючних, верхових тварин або стада при русі по дорогах дозволяється особам не молодше 14 років, а мопедом – не молодше 16 років. Крім того, починаючи з 5 листопада 2013 року водій скутера повинен мати права категорії М, або будь-який інший категорії.

Розташування скутера на проїжджій частині:

Велосипеди, мопеди, грузові вози (сани), верхові і в’ючні тварини повинні рухатися тільки в один ряд можливо правіше. Допускається рух по узбіччю, якщо це не створює перешкод пішоходам;

Рух скутерів дозволено тільки в один ряд як можна правіше.

Зверніть увагу, що скутер не обов’язково має їхати в межах крайньої правої смуги. Наприклад, ПДР для скутера дозволяють об’їхати тролейбус або автобус, який зупинився на зупинці.

Крім того, скутерист може перебудуватися в другий ряд перед перехрестям, якщо розмітка забороняє йому проїхати прямо із крайнього правого ряду і т.п.

Водіям велосипеда і мопеда забороняється:

– їздити, не тримаючись за кермо хоча б однією рукою;

– перевозити пасажирів, окрім дитини віком до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійними підніжками;

– перевозити вантаж, який виступає більш ніж на 0,5 м по довжині або ширині за габарити, або вантаж, який заважає управлінню;

– рухатися по дорозі, при наявності поруч велосипедної доріжки;

– повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, які мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку;

– рухатися по дорозі без застебнутого мотошлема (для водіїв мопедів);

забороняється буксирування велосипедів та мопедів, а також велосипедами та мопедами, крім буксирування причепа, призначеного для експлуатації з велосипедом або мопедом.

1. Необхідно триматися хоча б однією рукою за кермо, при русі на скутері. Дехто чомусь нехтує цим, а потім скаржаться на те, що сильно вдарилися при падінні на швидкості всього лише 40 км / ч.

2. Будь-який скутер – одномісний транспортний засіб. І навіть якщо на ньому є 2 місця для сидіння, то перевозити на другому місці можна тільки маленьку дитину.

3. Скутер – НЕ грузотаксі, перевозити на ньому довгі предмети не можна.

4. Є таке поняття в правилах дорожнього руху, як велосипедна доріжка. Зустрічаються такі доріжки нечасто (в основному в південних містах країни), але вже якщо така доріжка Вам попалася, то доведеться їхати виключно по ній, а не по проїжджій частині. На такій доріжці немає автомобілів, тому їздити по ній безпечніше.

5. Скутери забороняється повертати ліворуч і розвертатися, якщо на дорозі в даному напрямку є 2 або більше смуг, або на дорозі є трамвайні колії. Причому абсолютно неважливо, де розташовані трамвайні колії (в середині проїзної частини або збоку за тротуаром). Повертати і розвертатися забороняється в будь-якому випадку. Проте у водія скутера завжди є можливість зупинитися, злізти з транспортного засобу і перетворитися на час в пішохода. Після цього перейти широку проїзну частину в потрібному напрямку і знову перетворитися на водія.

6. Водію скутера в обов’язковому порядку потрібний спеціальний шолом.

7. Скутер – НЕ тягач, буксирувати поламане таксі не повинен. Та й взагалі, скутер не повинен брати участь у процесі буксирування.

Пріоритет скутерів на дорозі:

1) На нерегульованому перетині велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, водії велосипедів та мопедів повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі;

2) Останній пункт правил для скутерів розглядає ситуацію перетинання поза перехрестям велосипедної доріжки і автомобільної дороги. В даному випадку водій скутера повинен чекати, поки по дорозі не проїдуть всі автомобілі.

Відділ поліції №2 Житомирського районного управління поліціЇ 

ГУНП в Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *