Земля віддячить фахівцям своєї справи

Внаслідок пандемії коронавірусу, карантинні обмеження значно впливають на стабільність та діяльність підприємств у багатьох галузях, як великих, так і малих. Але COVID-19 зупинити не в змозі одного – посівну. Аграрії виходять в поля на планові роботи, адже земля вимагає їх уваги, за будь-яких умов, у країні та світі.
Кореспонденти КП «Коростишівське радіо» побували на полях, де проходила посівна ТОВ «Коростишівземінвест» та поспілкувалися з працівниками про переваги роботи в компанії, які виникають проблеми та які знаходять шляхи їх вирішення.
ТОВ «Коростишівземінвест» – єдина виробнича компанія Групи Агропросперіс на Житомирщині, що обробляє близько 7 тисяч гектарів землі, генеральним директором якої є Олександр Степанович Вознюк. Компанія обробляє землі двох територіальних громад: Старосілецької (с.Городське, с.Козіївка, с.Садове, с.Старосільці, с. Кам’яний Брід, с.Слобідка) та Глибочицької (с.Студениця).
Зі слів керівника, озимі, посіяні восени, перезимували добре, але холодна весна цьогоріч посприяла тому, що з початком весняної посівної вони не поспішали, вийшли в поле 15 квітня. «Вже маємо практику, що краще не поспішати і сіяти у теплу землю – ділиться Олександр Вознюк. – Треба прилаштовуватися до погодних умов і передбачити максимально, наскільки це можливо. Коригування погода вносить у посівний процес, але на те були закладені ризики завчасно».На зображенні може бути: просто неба
Цієї весни ТОВ «Коростишівземінвест» засіває ярого ячменю – 60га, соняшника – 1900га, кукурудзи – 1560га та сої – 1300га. Керівник переконаний, що зменшити ризики, викликані погодою, можна додатковими затратами і зміною технології посіву, та на 80% це залежить від людей: як підготовлені працівники, як організована робота та головне, це – здоров’я команди. На сьогодні аграрії забезпечені усіма необхідними матеріально-технічними ресурсами для проведення посівної компанії (техніка, паливо, добрива, насіння), хоча посівна цьогоріч, у порівнянні з минулим роком, й подорожчала до 15%. Окрім цього, аграрії мають зважати на пандемію, що охопила весь світ. На підприємстві робота розпланована так, щоб люди дотримувалися дистанції, працювали віддалено, або в індивідуальному режимі. «Можливо, ми не зможемо убезпечитися на 100% від світової пандемії, але наразі максимально дотримуємося усіх необхідних заходів безпеки: розроблені графіки виходу на роботу, роботи в полі по одному, графіки по заміні, індивідуальні обіди. Доставляємо наших працівників до роботи й додому своїм транспортом, розвозимо кожного до місця роботи. Розраховуємо графік так, щоб не було скупчення людей, включно з розкладом обідів». Також розроблений порядок роботи на посівній, де на кожного працівника обов’язково запланована заміна. До третьої заміни включений сам керівник та головні спеціалісти. Бо посівна – це безперервний виробничий процес. Механізм роботи компанії так відпрацьований і налагоджений, що новоприйдешні працівники, навіть без досвіду роботи, швидко освоюють нові агрегати, що дуже важливо в складний період пандемії. І це результат командної роботи. «Зараз важко знайти роботу з офіційним працевлаштуванням, ще й без досвіду роботи. Це перший мій трактор. Та вже освоїв майже всю техніку і, при необхідності, можу замінити в полі кожного. А в період COVID-19 це особливо важливо, адже посівна ні на мить не може зупинятися. Земля чекати не буде! Техніка має працювати», – розповідає Роман Онищенко, тракторист-машиніст.
У ТОВ «Коростишівземінвест» працюють в основному місцеві: з Кам’яного Броду, Слобідки, Студениці, Великих Кошарищ, Коростишева та навіть з Житомира. Люди, працюючи на рідній землі, впевнені в стабільності компанії, а значить у своєму завтрашньому дні. «Свого часу працював на гранітних виробах, їздив до Польщі на заробітки та обрав роботу по душі, пов’язану із сільським господарством. Люблю працювати на рідній землі», – поділився своїм життєвим досвідом Микола Оліпінський, тракторист-машиніст.
Щоб убезпечити та захистити своїх працівників, у ТОВ «Коростишівземінвест» було прийнято рішення про надання матеріальної допомоги, у випадку захворювання на COVID-19 не тільки працівників, а й їх рідних. І такі виплати уже були в компанії.
«У головного інвестора на першому місці зараз збереження життя і здоров’я працівників, які є нашим основним активом. Це було так завжди, а зараз, першочергово, – наголосив Олександр Вознюк. – Ми намагаємося всіма силами зберегти не тільки працівників товариства, а й здоров’я та життя їх близьких. Безпека та здоров’я працівників компанії сьогодні понад усе. Для цього, в обов’язковому порядку, в компанії проводяться усі засоби безпеки».
Головний девіз у колективі ТОВ «Коростишівземінвест»: «Роби те, що любиш і люби те, що робиш». А керівництво робить усе для того, аби убезпечити своїх людей та їх рідних.

Відеорепортаж:

Фотоальбом: https://www.facebook.com/photo?fbid=454209492313565&set=oa.546142543043622

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та просто неба

На зображенні може бути: 1 особа та просто неба

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 1 особа та просто неба

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: просто неба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *