Інформуємо громадян з метою підвищення безпеки дорожнього руху

З 1 травня на території Коростишівського району розпочалися профілактичні заходи під назвою “Пішохід”.

Головна мета відпрацювання – інформування громадян з метою підвищення безпеки дорожнього руху, а також виявлення фактів порушення Правил дорожнього руху пішоходами.

Відділ поліції № 2 нагадує, що за порушення вимог Правил дорожнього руху пішоходами передбачено адміністративну відповідальність.

Основними причинами дорожньо-транспортних пригод є:

  • перехід проїжджої частини дороги у невстановленому місці;
  • несподіваний вихід на проїжджу частину;
  • перехід проїжджої частини в стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, з 1 травня 2021 року розпочався комплекс профілактичних заходів покликаний попередити ДТП, за участю водіїв мототранспорту, вберегти життя мотоциклістів та знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму.

Мотовелотранспорт є найбільш доступним і мобільним транспортним засобом. Однак, вкотре, нагадуємо, що велосипеди, скутери, мопеди та мотоцикли – є досить серйозним джерелом підвищеної небезпеки, а дорожні пригоди за їх участю призводять до тяжких наслідків.

Порушення маневрування, недотримання безпечної швидкості, відсутність навичок керування — все це призводить до зіткнень, також нерідкі випадки перекидання або падіння мототранспорту, наїзди на перешкоди: стовпи, дерева, бордюри, тощо.

Нагадаємо, що на скутері, мопеді та мотоциклі можна їздити з 16 років. Для цього необхідно пройти навчання, скласти іспити та отримати посвідчення водія відповідної категорії.

Мопед та мотоцикл є повноцінним учасником дорожнього ружу і для того, щоб керувати такими транспортними засобами, необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, номерні знаки.

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

  • А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
  • А — мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
  • В1 — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Також водії мопедів та мотоциклів повинні утримувати свій транспорт у задовільному технічному стані, обов’язково мати мотошолом для себе та свого пасажира і, звичайно, дотримуватись правил дорожнього руху.

Відділ поліції №2 Житомирського районного

 управління поліції ГУНП в Житомирській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *