Житомирській області 84 роки

“Наш регіон, здатний не лише протистояти численним викликам сьогодення, але і йти шляхом реформ та створювати кращі умови для життя.

Все це результат щоденної праці всіх жителів області: наших підприємців, працівників державних підприємств, лікарень, закладів освіти, правоохоронців, місцевого самоврядування та держслужбовців. Сотень тисяч небайдужих людей, які живуть та працюють задля розвитку рідної Житомирщини.

Дозвольте висловити Вам велику подяку за любов до рідного краю і прагнення зробити все можливе для його розвитку. Відзначаючи річницю утворення Житомирської області, ми повинні пам’ятати славну історію нашого краю і шанувати героїв минулого, завдяки яким наша країна виросла у велику й потужну державу, а також героїв сьогодення, які зі зброєю в руках захищають нашу Незалежність та спокій.

За останні роки нам вдалося багато зробити – відновити десятки об’єктів соціальної інфраструктури, які потребували уваги з боку Держави, це й школи, садочки, стадіони, дороги, лікарні, амбулаторії, сотні кілометрів доріг. Все це створює нову якість життя у нашій області. Завдяки ініціативам Президента та Уряду, активній участі громад ми продовжимо й надалі розвивати нашу рідну Житомирщину! Тому давайте разом зберігати це неоціненне надбання та дбайливо передавати його майбутньому поколінню.” – у вітальному слові закликав голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

«Житомирщина – одна з найбільших областей України. Ми маємо багату історію, унікальну природу, культуру, традиції та величезний туристичний потенціал. Тут мешкають працьовиті та доброзичливі люди. Область об’єднує понад 100 національностей, а звитяга наших славетних військових відома усьому світу. Житомирщина є батьківщиною Сергія Корольова, Олега Ольжича,  Святослава Ріхтера, Лесі Українки та Івана Огієнка. А також Житомирщина – це батьківщина справжніх сучасних Героїв та столиця десантно-штурмових військ України, які є елітою українського війська. На території нашої області базується велика кількість військових бригад та частин, а наш навчальний центр єдиний в Україні готує професійних воїнів-десантників для десантно-штурмових військ.  Центр підготовки поліцейських – єдиний в країні готує кінологів для Нацполіції. Наші славетні захисники обороняли та продовжують обороняти країну від ворога на сході. А наше завдання тут, на мирній землі, створити комфортні умови для них, їх родин та взагалі всіх жителів регіону. Сьогодні ми перегортаємо ще одну сторінку у майбутнє. Попереду багато роботи, але є чітке бачення та готовність до реалізації амбітних та дієвих проектів. Разом ми розбудуємо сильну, заможну, успішну, туристично привабливу та комфортну для життя область. Я бажаю усім вам міцного здоров’я, родинного затишку, достатку та мирного неба усім нам та нашій неньці Україні! Розвиваємо Житомирщину разом!», – сказав голова обласної ради Володимир Федоренко на урочистостях, з нагоди 84-ої річниці утворення Житомирської області, що відбулися на минулому тижні.

Довідково:

Житомирщина входить у п’ятірку найбільших за площею областей України. Площа області становить 29,9 тис. км2, що складає 4,9% території України. За своїми розмірами поступається лише Одеській, Дніпровській, Чернігівській та Харківській областям. В той же час, Житомирщина більша, ніж такі країни, як Вірменія, Албанія, Ізраїль, Кіпр, або Ліван.

Протяжність області із заходу на схід сягає 170 кілометрів, а відстань з півночі на південь складає 230 кілометрів.

До складу Житомирської області входить 4 райони та 66 територіальних громад.

На території області існує понад 100 об’єктів і територій природно-заповідного фонду, у тому числі 10 заказників загальнодержавного значення, 95 заказників місцевого значення, а також близько 100 пам’яток природи, 24 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва та 4 дендропарки.

Підписуйся на наш YouTube-канал: Коростишівське радіо

та групу в Facebook: RadioKor|Коростишівське Радіо

Дякуємо, що Ви з нами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *