У Житомирі відкрито пам’ятний знак “Захисникам України у війні з російським агресором”

У Житомирі 14 жовтня, в День захисників і захисниць України, на майдані Перемоги відбулося урочисте відкриття пам᾽ятного знаку/композиції «Захисникам України у війні з російським агресором».

“Герої не вмирають! Слова величезної вдячності та низький уклін усім захисникам і захисницям України, які заради миру у нашій державі віддали найцінніше – життя. Ваш подвиг назавжди закарбувався в наших серцях. Ви – втілення відваги, мужності, незламності духу та справжнього патріотизму. Героям слава!”, – було сказано під час відкриття пам᾽ятника.

Композиція пам᾽ятного знаку складається з чотирьох гранітних стел та бронзових фігур: український військовий, волонтер, медпрацівниця та доброволець.

Як розповіла авторка проєкту Дарина Євпак, 20 сходинок композиції символізують шлях, яким бійці підійматимуться вгору. На кожній сходинці – напис місця бойових дій, де загинули військовослужбовці з Житомирщини.

Шлях від сходинок до Сонця передають сірі гранітні вертикальні елементи, а Сонце – це те, до чого прагнуть українці – до цілісної України разом із Кримом та Донбасом.

Довідково. Над реалізацією проєкту «Захисникам України у війні з російським агресором» працював львівський скульптор Володимир Цісарук. Скульптури виконані із бронзи. Основна композиція – з граніту: габро і покостівка. Декоративні елементи – Сонце, Україна – з нержавіючої сталі.

Дякуємо, що Ви з нами: Коростишіське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *