Нові пандуси – безпека та доступність у використанні

Трансформацією охорони здоров’я внесені значні зміни у роботу медичних закладів України: і перехід на нову модель фінансування, і дбання про сервіс – зміну підходу до роботи з пацієнтами.

Втілюючи у життя нові будівельні норми з інклюзивності від 01.04.2019р., нещодавно комунальним некомерційним підприємством «Центральна районна лікарня ім. Д.І. Потєхіна» Коростишівської міської ради, що під керівництвом головного лікаря Олександра Веселовського, було встановлено зовнішні пандуси, при вході відділення екстреної допомоги та кожного входу 2-х лікарняних приміщень.

В умовах реконструкції ефективними рішеннями обладнано входи пандусами для маломобільних груп населення, згідно з ДБН В.2.2-40, що забезпечує зручність підйому людей з обмеженими руховими можливостями на рівень входу до будівель.

Дані забудови виконані в рамках державної програми «Велике будівництво», а також за сприяння групи небайдужих підприємців Коростишівської громади, які спрямували на забезпечення облаштування даних об’єктів необхідні власні матеріально-технічні ресурси: Микола Кузьменко, Віталій  Білоіван, Віталій Костюк та підприємці Асоціації «Камінь України». Ці люди, шукаючи можливості для втілення доступності та комфорту користувачів, також переймалися питанням безпеки похилої площини пандусів. Тому вони вдало примикають до східців головних входів.

Неможливо не відзначити, що комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростишівської міської ради, очолюваним  головним лікарем Віктором Татурою, проведена реконструкція вхідної частини приміщення зі встановленням пандусу та кнопки виклику. Прикметним є те, що дані роботи проводилися за рахунок коштів, отриманих в порядку укладення договору  про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій КНП «Центр ПМСД» Коростишівської мііської ради  з Національною службою здоров’я України. Серед істотних умов договору передбачено забезпечення кращого сервісу на користь пацієнтів.

Ухил, висота, конфігурація поручнів даних пандусів пройшли перевірку зручності спуску/підйому. Примітна гарна готовність та добротність їх елементів, що вигідно відрізняються якістю від подекуди розташованих у місті бутафорних споруд, ображаючих не тільки естетичний смак, але й далеких від їх цільового призначення.

Тепер доступним заїздом у приміщення спрощено можливості для відвідування лікарні особам із особливими потребами, інших маломобільних громадян. Таким чином, наші медики разом з чуйними містянами допомагають у реалізації їх прав на отримання медичних послуг, наповнюючи собою змістову культуру буття.

Оскільки свої проблеми по облаштуванню об’єктів цієї соціальної інфраструктури пандусами інваліди-візочники озвучували раніше, сподіваючись на позитивні зміни даного проблемного питання регіону, наразі, маємо можливість висловити подяку всім причетним до організації та проведення будівельних робіт добродіям за увагу, участь, розуміння та допомогу у створенні комфортної атмосфери!

З найкращими побажаннями успіхів, адже вони надихають, Ніколіна Шульга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *