Мова – серце народу

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Упродовж століть українська мова, так як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї не припиняються. Варто докладати зусиль, аби зберегти та розвивати українську мову!

“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу”, – Ліна Костенко.

У День української писемності та мови за традицією:

  • покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн з 20 країн світу.

«Мова — ДНК нації» — освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови, започаткований 2014 року.

Ігоре чи Ігорю? Ігорович чи Ігорьович?

Наголос у слові «піцерія»

Мазати пирогом зверху

Наголос у слові «Фейсбук»

Не в стані чи не в силі?

Музичний і музикальний

На кухні українською. Частина 3

 

Будьте з нами: radiokor.com.ua
Facebook: Радіо Коростишівщини/Korostyshiv NEWS
Instagram: radio.kor
YouTube: Коростишівське радіо
+38068-340-21-96 (telegram)
radio_kor@ukr.net
м. Коростишів, вул. Соборна Площа, 21

1 thought on “Мова – серце народу

  1. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *